Informator
Na rynku jest wiele gatunków ekogroszku. Zapewne każdy z Państwa szuka tego najlepszego, pochodzącego wyłącznie z polskich kopalń. Oprócz dobrego spalania, opał musi dawać dużo ciepła.
Należy pamiętać, że z każdą zmianą węgla wiąże się ponowne ustawienie pieca oraz dodatkowe, związanie z tym koszty. Przy zakupie naszego węgla gwarantujemy darmową, fachową pomoc w ustawieniu pieca.
Kupując najlepszy polski ekogroszek inwestują Państwo większe pieniądze, żeby uzyskać lepsze efekty grzewcze. Nasz ekogroszek cechuje się wysoką wartością opałową od 27 do 28 KJ. Dzięki tak wysokiej kaloryczności widoczne są duże oszczędności w spalaniu opału, a więc inwestycja się zwraca.
Ponadto niska emisja związków siarki oraz mała zawartość popiołu przedłuża żywotność Państwa pieca. Sprzedawany przez nas ekogroszek nadaje się do produkcji energii cieplnej w niskoemisyjnych piecach retortowych oraz tłokowych, które zaopatrzono w specjalny podajnik. Takie urządzenia są wyjątkowo delikatne, dlatego zwracamy uwagę na to, aby opał był całkowicie wolny od niepalnych zanieczyszczeń, a tym samym bezpieczny dla pieca. Aby uzyskać wysokowydajny efekt grzewczy należy zadbać o optymalne ustawienie parametrów sterownika pieca. Jeśli dotychczas korzystaliście Państwo z innego węgla, to przy użytkowaniu naszego ekogroszku należy zwrócić uwagę na to, że paliwo o wyższej kaloryczności spala się dłużej, a co za tym idzie, czas dozowania musi być skrócony, a czas pomiędzy podawaniami – wydłużony. Np. Gdy w popiele widoczny jest niespalony lub tylko nadpalony ekogroszek, to dowód, że węgiel zbyt krótko leżał na palenisku i nie został spalony.
Przykład:
Piec: 26KW
Temperatura: jesienna, ok 0*C
Czas podawania: 8 sekund
Pauza: 65 – 75 sekund
Nadmuch powietrza: 35 %
Podane powyżej parametry są przypuszczalne i zmienne, ponieważ ustawienie pieca zależy od ocieplenia budynku i warunków pogodowych.
Gdy zauważalne jest zapadanie się paleniska, czyli palenisko jest równe lub wklęsłe, to znak, że trzeba zmniejszyć odstęp czasowy między podawaniem paliwa (zawsze jednorazowo 10 %). Jeżeli jednak w popielniku widać niespalony czarny węgiel, to wskazówka, że należy zwiększyć czas między podawaniem (zawsze jednorazowo 10 %).
Powtarzać czynność, aż do uzyskania efektu ekonomicznego spalania.
Co świadczy o tym, że parametry pieca są poprawne ?
Z zasobnika 120 kg powinniśmy uzyskać około 1 szuflady popiołu, w którym powinien znajdować się drobno spalony popiół bez czarnych, niespalonych kawałków ekogroszku, a na obrzeżach paleniska popiół powinien być sproszkowany.